Atatürk Mah. Ertuğrul Gazi Sok Metropol AVM A3 Blok Kat:7, D:100, 34676 Ataşehir/İstanbul
0(216) 373 53 51

ACİL VAKALAR SAĞLIK SİGORTASI İE AYRICALIKLAR DÜNYASI

Değerli Müşterilerimiz, Acil Vaka Sağlık  sigortası, Mapfre Sigorta & John Hopkıns Hastanesi ve de Sigortaport Sigorta işbirliğiyle tasarlanmış teminat içeriği olarak yeni bir üründür.

İçerik olarak asistans paketleri, teminatlar ve John hopkıns Hastanesinde, sigortalılara benzersiz ayrıcalıklar  sağlamaktadır.


TEMİNATLAR VE AYRICALIKLAR DÜNYASI;
BİR DOKTARA SOR UYGULAMASI& ACİL VAKA DURUMLARINDA TAZMİNAT PAKETİ& JOHN HOPKINS HASTANESİNDE AVANTAJLAR DÜNYASI;

MAPFRE Sigorta olarak yeni projemiz Bi’ Doktora Sor uygulamasını sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

1) Online Tıbbi Danışmanlık Hizmetimiz “Bi’ Doktora Sor”!

Bi’ Doktora Sor uygulaması ile;

  • ● Müşterilerimiz ister telefon ile sözlü, ister uygulama üzerinden görüntülü veya yazılı sohbet/chat yolu ile danışmanlık hizmetinden faydalanabilmektedir.
  • ● Müşterilerimiz istediği takdirde randevu almaya ihtiyaç duymadan seçtiği Danışman Doktor ile görüşme sağlayabilecektir.*
  • ● Müşterilerimiz Bi’ Doktora Sor uygulamasından sınırsız şekilde faydalanabilecektir, ayrıca yapacağı doktor görüşmelerinde teminat limitlerinden harcamayacaktır.
  • ● Müşterilerimiz dosya yükleme özelliğiyle doktorlarla daha önceden yapılan tahlil sonuçlarını paylaşarak ikinci görüş alabileceklerdir.
  • ● Ayrıca Bi’ Doktora Sor uygulaması sağlık sorunlarınız için danışabileceğiniz doktor, diyetisyen ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır.
  • ● Müşterilerimiz Bi’ Doktora Sor uygulamasına özel, laboratuvar testlerini, ayakta tedavi teminatını kullanarak katılım payı ödemeksizin ve doktor sevk kağıdı gerekmeksizin anlaşmalı laboratuvarlarımızda yaptırabilmekte, ihtiyaç halinde bulunduğu yerde (İstanbul, Ankara, İzmir ve Bodrum için geçerlidir) kan alımı hizmetinden yararlanabilmektedir.
  • ● Bi’ Doktora Sor Tıbbi Danışmanlık Hizmeti kapsamında İç Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, KBB, Ortopedi, Beyin Cerrahi ve Cilt Hastalıkları bölümlerinden danışmanlık alabilmektedir.

*Haftanın 6 günü (Pazar günü ve resmi tatiller hariç) 08:00-20:00 saatleri arasında tıbbi danışmanlık hizmeti alınabilmektedir.

2) Acil Vakalar Sağlık Sigortası

Hayat güzel ama aynı zamanda öngöremediğimiz risklerle dolu… Zaman zaman bu riskleri düşünüp endişelenmekte haksız sayılmazsınız. İşte tam da bu endişelerinizi maddi açıdan hafifletecek bir çözümümüz var: Acil Vakalar Sigortası (AVS).
MAPFRE SİGORTA AVS ile Dünya Sağlık Örgütü tarafından acil durum olarak tanımlanan hastalık ve/veya kaza halinde, ihtiyacınız olan acil tedavi masraflarını karşılıyoruz.
Siz de AVS yaptırın, yaşanabilecek ani durumlarda mali açıdan kendinizi güvence altına alın.

Acil Vakalar Sigortası nedir?

Acil Vaka Sağlık Sigortası ile hiç beklenmedik anlarda karşınıza çıkabilecek, Dünya Sağlık Örgütü tarafından acil durum olarak tanımlanan hastalık ve/veya kaza halinde, ambulans hizmeti sağlıyor ve tedavinizi güvence altına alıyoruz.

Poliçem hangi durumları karşılar?

Sağlık Sigortası Genel Şartları'na ek olarak; bir hastalık ve/veya kaza halinde, Sağlık Bakanlığı'nca ruhsat verilmiş her tür özel veya resmi sağlık kuruluşunda acil durum tedavileri ile ilgili hayati tehlikeyi atlatması (stabil hale gelmesi) için gerekli olan tedavi giderleri sertifikada belirtilen teminat, limit ve katılım oranları doğrultusunda özel ve genel şartlara uygun olarak karşılanır.

Acil Vakalar Sağlık Sigorta poliçesi yaptırmak için herhangi bir yaş sınırlaması var mıdır?

Poliçe, 14 günden büyük bebekler ve 75 yaşından küçük kişileri sigorta teminatı altına alır. Sigorta Ettiren'in 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. 0-18 yaş arası çocuklar ise aile kapsamında ve/veya kanunen bakmakla yükümlü en az bir kişi ile teminat kapsamına alınabilir. Talep edilmesi durumunda, bakmakla yükümlü olduğunuz evlenmemiş, öğrenim gören (belgelenmesi şartı ile) çocuklarınız 24 yaşına kadar poliçe kapsamında teminat altına alınabilir.

Ambulans giderleri poliçe kapsamında karşılanıyor mu?

TC sınırları içerisinde teminat kapsamındaki bir hastalık veya kaza nedeniyle bulunduğu yerden yerel ruhsatlı bir kara ambulansı ile en yakın tam teşekküllü hastaneden eve, evden hastaneye taşınması halinde karşılanır. Benzer şekilde tedavi eden doktorun zorunlu görmesi ve Medikal İşlem Merkezi‘nin onaylaması halinde; bulunduğunuz il ve hastaneden diğer bir il ve hastaneye, kara ve/veya hava ambulansı ile taşınması için yapılan masraflar da özel ve genel şartlara uygun olarak karşılanır.
MAPFRE SİGORTA Medikal İşlem Merkezi, Türkiye'nin her yerinden 7 gün, 24 saat ulaşabileceğiniz 0212 334 62 62 numaralı telefonuyla hizmetinizdedir.

Anlaşmasız kurumlardaki tedavilerimiz karşılanıyor mu?

Tedavilerinizde anlaşmalı olmayan bir kuruluşu tercih ettiğinizde evraklarınızı ve faturanızı şirketimize ulaştırdığınızda harcamalarınız; ödeme oranınız, poliçe özel ve genel şartlar ile sertifikanızda belirtilen teminat ve limitler dahilinde karşılanmaktadır.

TEMİNATLAR;

ACİL VAKALAR
SİGORTASI

KOASÜRANS

LİMİT

TEMİNATLAR

KAPSAM

ANLAŞMALI
KURULUŞ

ANLAŞMASIZ
KURULUŞ

10.000 TL

Acil Cerrahi Yatış

Yıllık

100%

100%

10.000 TL

Acil Dahili Yatış

Vaka Başına*

100%

100%

1.600 TL

Oda Yemek

Günlük*

100%

100%

160 TL

Yoğun Bakım

Günlük*

100%

100%

480 TL

Ambulans

Vaka Başına

100%

100%

Limitsiz

Moneta Diş*

Yıllık

100%

100%

1 adet

 

3) John hopkıns hastanelerinde çok özel fiyatlamalar

Doğum, fizik tedavi, doktor muayene, ameliyat ve operasyon ücretleri gibi tüm kalemlerde.


4) Moneta diş paketi ve acil diş teminatı

  • Moneta Diş teminatı detayları

Diş Paketinde tanımlı her teminat yıl içerisinde 1 kez kullanılabilir.
Acil Diş Teminatımız; lokasyonunuza göre yönlendirilecek ve sadece bu teminat için anlaşma sağladığımız kurumlarımızda geçerlidir.